MotoGp J.Martin po današnji zmagi zaostaja le 3 točke za Peco.B.

Na dirki za Veliko nagrado Japonske Motul je bil dan za jeklene živce, saj je bilo prvenstvo pred začetkom dirke na nožnem robu, kapljice

pa so prešle v dež in nato v resen dež. Toda na dan, ko bi se verjetno še dolgo spominjali omahovanja, se v dvoboju na vrhu lestvice ni zgodilo ničesar. Jorge Martin (Prima Pramac Racing) je premagal verjetno največjo preizkušnjo v zadnjem času in na čelu dirke v mokrem vremenu prikazal mojstrsko vožnjo, prehitel Francesca Bagnaia (Ducati Lenovo Team) in zmanjšal zaostanek na le tri točke. Ta preizkušnja je bila zelo težka tudi za Bagnaio, ki se je znašel na zadnjem mestu v smislu zagona in se soočil z najtežjimi pogoji v sezoni doslej, vendar se je aktualni svetovni prvak uprl, vztrajal in zbral potrebnih 20 točk, da je ohranil vodstvo.

Marc Marquez se uvrsti na 3. mesto in osvoji prve stopničke po lanski dirki za VN Avstralije.

prehitel legendo MotoGPAngela Nieta in se s 140 uvrstitvami na stopničke uvrstil na peto mesto na lestvici dirkačev z največ uvrstitvami na dirkah GP -

 za legendo MotoGp Jorgejem Lorenzom, ki je s 152 zmagami četrti.

40 - Ducati je z Jorgejem Martinom in Francescom Bagnaio v nizu 40 zaporednih dirk za Veliko nagrado MotoGP.

z vsaj enim dirkačem na stopničkah.

17 - Franco Morbidelli je končal na 17. mestu

, kar pomeni, da nobeden od dirkačev ni osvojil točk na vseh 14 dirkah MotoGP

sezoni do zdaj.

11 - Martinova zmaga je enajsta

za Ducati v tej sezoni.

8 - Z Martinom in Bagnaio je to že osma Ducatijeva zmaga z 1:2 v tej sezoni.

7 - Martin je z zmago osvojil svoje sedme stopničke v skupnem seštevku letos, s čimer je še podaljšal svoj lastni rekord

stopničk, ki jih je osvojil v eni sezoni MotoGP.

4 - Martin je dosegel svojo četrto zmago v MotoGP, vse z Ducatijem. Zdaj je na petem mestu na lestvici izenačen z Eneo Bastianinijem.

seznamu najuspešnejših dirkačev z Ducatijem.

3 - Martin je na dirki za VN Japonske tretjič dosegel "dvojno zmago" (zmagi v Tissot sprintu in na dirki za VN Japonske).

skupaj z GP Nemčije in San Marina v začetku leta, s čimer se je izenačil z Bagnaio, ki je to prav tako storil trikrat